İKSV

Lalekart

İKSV MOBİL

İKSV Mobil

İKSV Mobil uygulamasıyla, hem vakfın düzenlediği festival ve etkinliklerle hem de Salon programıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Uygulama, İKSV için Vodafone tarafından geliştirilmiştir.

UYGULAMAYI İNDİR

Arşiv

II. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması için başvurular açıldı

Türkiye’de ilk kez 2015 Mayıs ayında, BT Müzik ve Sahne Sanatları organizasyonu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın işbirliği ve Avrupa Birliği Gençlik Müzik Yarışması Birliği – ECMY desteği ile gerçekleştirilen “Uluslararası Genç Yetenekler Yarışması”, ikinci yaşında da ülkemizin değerli genç yeteneklerini keşfetmeye devam ediyor.

 

9-13 ve 14-18 yaş aralığında olan gençler yarışmaya bu yıl Piyano Ana Sanat Dalında başvurabilecek. Yarışmaya bu yıl eklenen Özel Kategori ile “özel gereksinimli çocuk ve gençler” de yarışmanın onur üyeleri olarak piyano ve herhangi diğer bir enstrüman veya şarkı ile de yarışmaya katılabilecek. 2 dakikalık bireysel performans videolarıyla yapılacak başvurular, 30 Nisan’a kadar devam ediyor.

 

Başvurular, II. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın web sitesine üye olarak yapılabiliyor. Yarışmaya müzik öğrenimine müzik kursları, özel ders, okullardaki enstrüman öğrenimi programları veya yarı zamanlı konservatuarda devam eden tüm piyano öğrencileri katılabilirken, konservatuar, güzel sanatlar veya müzik okullarında tam zamanlı okuyan piyano öğrencileri katılamıyor. 10 Mayıs’ta duyurulacak finale kalan gençler, 3-4-5 Haziran’da İstanbul'daki canlı finalde yarışacak. Kazanan yarışmacılar, Halk Beğeni ve Jüri Beğeni oylarıyla belirlenecek.

 

Gençlik Müzik Yarışmaları Avrupa Birliği şemsiyesi altında 1970 yılından bu yana Portekiz, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, Norveç, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi 25 Avrupa ülkesinde düzenlenen “Uluslararası Genç Yetenekler Yarışması”, müzik eğitiminin ulusal kültürlerdeki konumunu güçlendirmeyi ve genç yeteneklere kendilerini temsil etme fırsatı yaratmayı amaçlıyor, bu kanalla uluslararası bir etkileşim platformu oluşturuyor.

 

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.