İKSV

Lalekart

İKSV MOBİL

İKSV Mobil

İKSV Mobil uygulamasıyla, hem vakfın düzenlediği festival ve etkinliklerle hem de Salon programıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Uygulama, İKSV için Vodafone tarafından geliştirilmiştir.

UYGULAMAYI İNDİR

GELECEK ETKİNLİKLER

*Tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi ve ödeme seçenekleri için lale.yildirim@iksv.org adresinden veya (212) 334 08 29 numaralı telefondan Lale Yıldırım ile iletişime geçebilirsiniz.

 

CANAN İLE “KAF DAĞI’NIN ARDINDA”
21 Ekim Cumartesi, 11.00
Tur dili Türkçedir.
Katılım ücretsiz ve kontenjanla sınırlıdır.
Rezervasyon için: 360@lalekart.org

Arter’de 12 Eylül – 24 Aralık 2017 tarihleri arasında CANAN’ın “Kaf Dağı’nın Ardında” başlıklı sergisi yer alıyor. Lale Kart üyeleri, Arter’in tüm katlarına yayılan ve sanatçının pratiğine kapsamlı bir bakış niteliğini taşıyan serigiyi CANAN’ın eşliğinde gezme şansını yakalıyor. Tur boyunca sanatçı, kişisel sergisinde yer alan eserlerden seçtiği örnekler aracılığıyla sergi üzerine ayrıntılı bilgi verecek.

Sergi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

 

FINDIKZADE'DEN SAMATYA'YA
29 Ekim Pazar, 09.00
Taksim AKM önü
150 TL
Rezervasyon için: 360@lalekart.org

*Antonina Turizm işbirliğiyle

Fındıkzade; kentin kalbinden geçen ve tarihine giden yoldaki başlangıç noktamız. Fındıkzade’den rotamıza başlayıp Samatya’ya doğru yola çıktığımızda gördüğümüz şey; İstanbul’un sosyal, kültürel ve tarihi dokusunu anlatan bir kent özeti. Bu tarihi semtleri ve tarihe giden bu yolu semtlerin kendi ağzından duymak istiyorsanız sizleri de aramızda görmek isteriz.

Fiyata dâhil hizmetler: Rehberlik, öğle yemeği, kilise izinleri ve bağışları, ulaşım

 

ÇIRAĞAN’DAN ORTAKÖY’E BOĞAZ BAHÇELERİ
İleri bir tarihe ertelenmiştir.
165 TL
Rezervasyon: 360@lalekart.org

Cansu Şekular moderatörlüğündeki Koku Yürüyüşleri, İstanbul Caz Festivali'yle eş zamanlı olarak Çırağan’dan Ortaköy’e Boğaz bahçelerini keşfe dalacak. Osmanlı döneminde saray hayatının Boğaziçi’ne yerleşmesi ile birlikte Boğaz’ın iki yakasında oluşturulan bahçelerle yeni bir peyzaj şekillendi. Beşiktaş-Ortaköy sahili de, imparatorluğun yönetim merkezi olduktan sonra, saraylarla yeni bir sosyal hayat kazanırken, etrafındaki bahçelerle de yeni bir bitki örtüsüne büründü. Bu yeni görünüm, bölgedeki tüm alışkanlıkları ve tabi kokuları da değiştirdi. Çırağan’dan Ortaköy’e doğru Boğaz’ın bahçeleri içinde ilerleyeceğimiz bu rotada, Boğaziçi’ne sonradan dahil olan saray bahçeleri ve etraflarındaki doku ve kokulara odaklanacağız.

*Yürüyüşün buluşma noktası Yıldız Korusu Malta Köşkü bahçesidir.